Kontakt
ALIOS s.r.o.
  Súmračná 12
  82102   Bratislava
  tel.: +421 2 43335593
  00421 907 270 385
 
  www.prebalovanie.sk

QR code
 Newsletter
Odoberajte aktuálne novinky:

pridaťodobrať
 Udalosti
 Dopravu zabezpečuje
Slovenská poštaEMS
 Kalkulačka mien
 Platby
Bankový prevodMasterCardVisaPayPal
krátky popis banneru
7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €
zobraziť1 2 3  
QR code

Výhody látkových plienok v skratke

  • Pridané: 10.07.2013   |   57 čítaní / zobrazení

Plienky sprevádzajú Vaše dieťa hneď od narodenia. Preto by mali byť príjemné na nosenie a mali by umožňovať praktické a jednoduché prebaľovanie. Látkové plienky sú mimoriadne vhodné, lebo vďaka nim prichádza jemná detská pokožka do styku len s príjemnými priedušnými materiálmi.

Finančne sú značne výhodnejšie: ich nákupom môžete v porovnaní k jednorazovým plienkam ušetriť stovky EUR na jedno dieťaťa.

Prateľné nohavičkové plienky prepúšťajú vzduch a zachovávajú optimálnu teplotu, čo je veľmi dôležité pri predchádzaní vzniku kožných ochorení. Optimálna teplota je tiež predpokladom pre zdravý vývoj semenníkov. Štúdia Univerzity Christiana Albrechta (Kiel) dokázala, že pri používaní jednorázových plienok je teplota semenníkov priemerne o 1,1°C vyššia, čo u chlapcov môže viesť k neskoršej neplodnosti. Pri správnom používaní prateľných nohavičkových plienok PoPoLiNi balíte Vaše dieťa abdukčne, čím zaistíte správne podmienky pre vývoj zdravých bedrových kĺbov (tieto sa vyvíjajú v priebehu prvého roka dieťaťa).

Na rozdiel od klasických bavlnených plienok sú prateľné plienkové systémy veľmi jednoduché na údržbu, nežehlia sa a majú vysokú savosť. Svojim tvarom sú podobné plienkam jednorazovým, takže prebaľovanie pre Vás bude hračkou.

Plienky PoPoLiNi majú látkové a nie chemické sacie jadro, preto nasajú o niečo menej, než jednorazovky. To však ľahko vyrovnáte jedným prebalením naviac.

Podľa skúseností mnohých mamičiek sa deti prebaľované do látkových plienok, naučia skôr chodiť na nočník. Každé dieťa, ktoré používa látkové plienky, ušetrí JEDNU TONU odpadu!

Pri výrobe prateľných nohavičkových plienok sa spotrebuje menej energie a surovín, ako pri výrobe jednorázových plienok. Nemusíte domov nosiť objemné balíky plienok, pretože všetko, čo k prebaľovaniu potrebujete už doma máte!


Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár