Kontakt
ALIOS s.r.o.
  Súmračná 12
  82102   Bratislava
  tel.: +421 2 43335593
  00421 907 270 385
 
  www.prebalovanie.sk

QR code
 Newsletter
Odoberajte aktuálne novinky:

pridaťodobrať
 Udalosti
 Dopravu zabezpečuje
Slovenská poštaEMS
 Kalkulačka mien
 Platby
Bankový prevodMasterCardVisaPayPal
krátky popis banneru
7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €
zobraziť1 2 3  
QR code

Starostlivosť o zadoček

  • Pridané: 18.07.2013   |   39 čítaní / zobrazení

Pokožka novorodenca je zhruba päťkrát tenšia ako pokožka dospelého človeka. Preto ešte nie je schopná úplne plniť ochrannú funkciu. Navyše je pokožka na zadočku vystavovaná celodennému pôsobeniu agresívnych látok z moču a stolice. Často sa stáva, že sčervenie a môže začať aj mokvať – vtedy hovoríme o zapareninách. Tento problém môže mamičke aj dieťatku poriadne strpčiť život.
Niektoré deti trpia zapareninami v čase prerezávania zúbkov. Veľký vplyv však má aj strava matky počas kojenia (napríklad pikantné jedlá, citrusové plody). Netreba si však robiť zbytočné výčitky, stačí zachovať niekoľko zásad:

Dieťa treba dostatočne často prebaľovať. Používanie nohavičkových plienok výrazne znižuje riziko vzniku zaparenín, pretože pokožka na zadočku je v kontakte s priedušným materiálom.

Pri praní treba dať pozor, aby boli plienky dostatočne vypláchané a nezostali na nich zvyšky pracieho prostriedku. Rozhodne nepoužívajte aviváž ani agresívne prostriedky. Odporúčame používať jemné detské prostriedky alebo bioprostriedky a biosoľ na škvrny.

Používanie parfémovaných vlhčených obrúskov pri zapareninách nie je vhodné.

Zadoček dieťaťa starostlivo osušte a nechajte niekoľko minút voľne na vzduchu bez plienky. Pred zabalením do plienky ošetrite pokožku kvalitným kojeneckým krémom, ktorý by nemal obsahovať antibiotiká.

:: Tipy a triky
Nepoužívajte krémy a masti na zadoček automaticky, ale až pri sčervenaní pokožky. Detský puder sa už nepoužíva, pretože hrudkovatie a môže tlačiť.

Vlhčené čistiace obrúsky
Mnoho rodičov používa na očistenie zadočku vlhčené čistiace obrúsky. Sú síce praktické, ale často obsahujú nie práve vhodné parfémy, konzervačné látky a emulgátory. Pretože sa už ďalej nezmývajú, zostávajú tieto látky dlhý čas na citlivej pokožke dieťatka. Na čistenie zadočku preto používajte len teplú vodu a žinku, prípadne rastlinný olej.

:: Tipy a triky
Pokiaľ ste práve na cestách, použite suché kozmetické obrúsky, ktoré môžete namočiť do vody alebo olejíčku. Pokiaľ siahnete po vlhčených obrúskoch, vyberajte tie bez parfému! Dobre vám poslúžia aj naše separačné plienky.

:: Tipy a triky
Vyskúšajte pri zapareninách produkty z nášho sortimentu:

- liečivá vlna

- vložka z buretového hodvábu

- novodobý dezinfekčný prostriedok, ktorý je vyrobený len z vody a kuchynskej soli! Je vynikajúci na ošetrenie pokožky aj sliznice, na ošetrenie otvorených rán, popálenín, plesní, mykóz, ekzému, zápalových stavov  v ustnej dutine, preležanín, herpesu, atď. 

 

 

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár