Kontakt
ALIOS s.r.o.
  Súmračná 12
  82102   Bratislava
  tel.: +421 2 43335593
  00421 907 270 385
 
  www.prebalovanie.sk

QR code
 Newsletter
Odoberajte aktuálne novinky:

pridaťodobrať
 Udalosti
 Dopravu zabezpečuje
Slovenská poštaEMS
 Kalkulačka mien
 Platby
Bankový prevodMasterCardVisaPayPal
krátky popis banneru
7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €
zobraziť1 2 3  
QR code

Starostlivosť o pokožku bábätka

  • Pridané: 18.07.2013   |   31 čítaní / zobrazení

Pri starostlivosti o pokožku dieťaťa používajte len vysoko kvalitné výrobky z kontrolovaného poľnohospodárstva a držte sa hesla: "Menej je viac!"


Čo všetko môžu obsahovať kozmetické prípravky?

Tenzidy
sú označované ako aktívne substancie alebo detergenty. Obsahujú ich mydlá, šampóny, peny do kúpela, pracie a čistiace prostriedky. Pretože tenzidy môžu ničiť prirodzenú tukovú vrstvu kože, treba byť pri ich používaní opatrný.

Vonné látky / parfémy
Parfém označuje zmes rôznorodých látok. Často sa používajú syntetické zlúčeniny s mošusom, pretože sú lacné. Polycyklické a nitrozlúčeniny s mošusom však organizmus nedokáže nijako spracovať, takže sa v ňom hromadí a môže mať aj rakovinotvorné účinky. Okrem toho môžu parfémy (syntetické, alebo prírodné) vyvolávať alergiu.

Konzervačné látky
chránia kozmetické prípravky pred napadnutím mikroorganizmami. Avšak aj konzervačné látky môžu často vyvolávať kožné alergie/ekzémy.

Parafín a parafínové deriváty
často predstavujú základ prípravkov na ošetrovanie pokožky. Jedná sa však o odpadné látky minerálneho priemyslu. Parafín a jeho deriváty sa zhromažďujú v pokožke a obmedzujú tak jej funkciu. Zdravou alternatívou sú prípravky na rastlinnej báze, pretože sa ľahko vstrebávajú do kože, nezhoršujú jej dýchanie a sú ekologickejšie.

Emulgátory
slúžia na zmiešanie vody a oleja na konečný produkt. Najčastejšie sa používajú polyetylenglykoly a ich deriváty. Emulgátory poškodzujú ochranný filter pokožky, takže sa do nej ľahšie dostanú škodlivé látky.

:: Tipy a triky
Predovšetkým pre novorodencov, kojencov a alergikov nepoužívajte kozmetické prípravky obsahujúce parfémy a konzervačné látky. Dávajte prednosť výrobkom z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva.


Voda a pokožka
Každodenné mydlenie a krémovanie pokožky narušuje jej prirodzenú rovnováhu. Pritom je práve u novorodencov a kojencov dôležité, aby si pokožka vytvorila svoju prirodzenú funkciu. Na denné čistenie stačí teplá voda a dve čisté žinky - jedna na telíčko a druhá na tváričku. Každodenné kúpanie dieťaťa nie je potrebné. Na vlásky netreba používať zvláštny prípravok, postačí jemné mydlo. Tekuté čistiace substancie (prísady do kúpela, šampóny) obsahujú často emulgátory a konzervačné látky. Tekuté mydlá sú ľahko napadnuteľné mikroorganizmami, vyžadujú preto silnejšiu konzerváciu. Špeciálne detské mydlá obsahujú pre kožu podstatne menej škodlivých látok ako bežné mydlá.

:: Tipy a triky
Pevné alebo práškové mycie prostriedky, ako napríklad mydlo, sú pre pokožku dieťaťa omnoho zdravšie, než tekuté. Po kúpeli dieťa dobre osušte a nechajte ho chviľku voľne na vzduchu, aby dobre preschli aj záhyby kože. Krémovanie nie je nutné. Pokožka dieťaťa by si mohla zvyknúť na dodávanie tuku zvonku a nevytvorila by sa prirodzená regulácia kože.

Pokiaľ má dieťa veľmi suchú pokožku, je vhodné používať čistý rastlinný olej. Oleje obvykle obsahujú menej škodlivých látok než krémy.

:: Tipy a triky
Nepoužívajte výrobky s vysokým obsahom parafínu, pretože ten upcháva póry a zabraňuje dýchaniu kože.

Starostlivosť o tváričku
Na prechádzkach za veterného a chladného počasia je treba chrániť pokožku na tvári mastným krémom. Na trhu existujú rôzne krémy do studeného počasia, ktoré sú vyrobené na rastlinnej báze. Pozor na prípravky, ktoré obsahujú veľa vody! Pri nízkych teplotách by mohli zamrznúť a kožu poškodiť!

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár