Kontakt
ALIOS s.r.o.
  Súmračná 12
  82102   Bratislava
  tel.: +421 2 43335593
  00421 907 270 385
 
  www.prebalovanie.sk

QR code
 Newsletter
Odoberajte aktuálne novinky:

pridaťodobrať
 Udalosti
 Dopravu zabezpečuje
Slovenská poštaEMS
 Kalkulačka mien
 Platby
Bankový prevodMasterCardVisaPayPal
krátky popis banneru
7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €
zobraziť1 2 3  
QR code

Rady, ako sa starať o plienky PoPoLiNi

 • Pridané: 18.07.2013   |   88 čítaní / zobrazení

 • Predtým, než začnete plienky PoPoLiNi prvýkrát používať, vyperte ich aspoň jedenkrát v práčke. Maximálnu savosť dosiahnu až po troch - štyroch praniach.
 • Pred praním zatvárajte suché zipsy, aby sa v nich nezachytávali žiadne vlákna (zvyknite si hneď pri rozbalení dieťaťa zaklopiť konce plienky, čím zabezpečíte, aby sa do prichytávacích častí suchých zipsov nedostali žiadne znečistenia).
 • Cez deň prebalujte každé 3-4 hodiny. Na noc stačí použiť jednu prídavnú saciu vložku. Od 3. mesiaca bude potrebná aj cez deň, v noci a u starších detí budú často potrebné aj dve vložky. Pri prebaľovaní dbajte na to, aby bola plienka kompletne prekrytá hornými nohavičkami (ochrana pred únikom vlhkosti).
 • Aby ste sa vyhli veľkému znečisteniu, odporúčame vkladať do plienok separačné plienky, ktoré sa obvykle môžu aj s obsahom vyhodiť do záchoda (dajú sa však aj zopárkrát vyprať) .
 • Použité plienky vkladajte do vedierka na plienky (najlepšie do sieťky a bez pridania vody), ale nenechávajte ich tam dlhšie ako tri dni, aby sa nezačala tvoriť plieseň. Keď je vedierko plné (8-10 plienok), vložte plienky spolu s otvorenou sieťkou do práčky.
 • Plienky perte spolu s ďalšou vhodnou bielizňou 60°C. Niektoré typy môžete aj vyvárať, ale urýchľuje to ich opotrebenie a stojí zbytočnú energiu. Z hygienických dôvodov je obvykle postačujúce pranie na 60°C bez predpierky. Odstreďujte na max.1000 otáčok.
 • Budete prekvapení, ako málo pracieho prostriedku treba na to, aby bola bielizeň čistá. Moderné práčky sú výkonné a v kombinácii s horúcou vodou sú na vypratie často potrebné len 2/3 množstva pracieho prostriedku, ako je odporúčané.
 • Všímajte si zloženie pracích prostriedkov a nepoužívajte bieliace prípravky. Na odstránenie škvŕn poslúžia aj ekologické prostriedky. Sú jemné k životnému prostrediu, k pokožke dieťaťa a aj k bielizni. Žlčové mydlo je prírodný odstraňovač škvŕn a nemalo by chýbať v žiadnej domácnosti. Aplikovať ho môžete priamo na škvrny (nechajte pôsobiť na škrvnu a vyperte) alebo ho môžete vliať priamo do pračky (30-35 ml) a prať bez pridania pracieho prostriedku.
 • V žiadnom prípade nepoužívajte aviváž, lebo značne znížite savosť plienok a zbytočne zaťažíte životné prostredie. Plienky budú mäkšie, ak do posledného pláchania pridáte pol pohárika octu (alebo 2 ml odstraňovača vodného kameńa Ulrich z kyseliny mliečnej).
 • Plienky sušte najlepšie voľne na šnúre. Sušička stojí zbytočne veľa energie a namáha vlákna. Pokiaľ ju predsa chcete používať, sušte len pri stredne vysokej teplote a potom nechajte plienky pár minút na šnúre (5 minút má účinky aviváže).
 • Plienky PoPoLiNi sa nežehlia.
 • Vrchné nohavičky (okrem vlnených) sa môžu prať na 60°C, ale väčšinou ich stačí krátko vypláchať v umývadle. Nohavičky neklaďte priamo na radiátor! Nenaťahujte ich a nežmýkajte, iba opatrne vytlačte vodu, aby sa nepoškodila vrchná vrstva. Poťahované nohavičky možu po nejakom čase prestať tesniť na švoch. Naneste prstom trochu vlneného vosku a zasušte fénom. Pokiaľ by nepomohol ani vlnený vosk, je potrebné kúpiť nové nohavičky.
 

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár