Kontakt
ALIOS s.r.o.
  Súmračná 12
  82102   Bratislava
  tel.: +421 2 43335593
  00421 907 270 385
 
  www.prebalovanie.sk

QR code
 Newsletter
Odoberajte aktuálne novinky:

pridaťodobrať
 Udalosti
 Dopravu zabezpečuje
Slovenská poštaEMS
 Kalkulačka mien
 Platby
Bankový prevodMasterCardVisaPayPal
krátky popis banneru
7/10
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €
zobraziť1 2 3  
QR code

Časté otázky - nie je používanie látkoviek zastaralé a nemoderné?

  • Pridané: 08.06.2013   |   45 čítaní / zobrazení
Nie je používanie látkových plienok zastaralé a nemoderné?
 
Žiadny strach! Časy namáhavého prebaľovania s klasickými látkovými plienkami a ich vyváranie sú za nami! Látkové plienky dnes vyzerajú úplne inak. Vďaka moderným materiálom, ktoré boli vyvinuté pre výkonnostné športy a lekársku techniku, je dnes prebaľovanie takmer tak jednoduché, ako s jednorazovými plienkami. Popolini spolupracuje so svetovými výrobcami textilu, aby dosahoval stále lepšie výsledky. Vyvinul materiál, ktorý rýchle nasaje vlhkosť a neprepustí ju späť. Používa  suché zipsy, elastické pásy a priedušné mikroporézne materiály, ktoré i po mnohonásobnom použití neprepustia žiadnu vodu.

Ktoré materiály PoPoLiNi používa a prečo?

Koža je jeden z najdôležitejších orgánov človeka a u dieťaťa je obzvlášť citlivá. Preto záleží na tom, s čím príde do styku. Produkty PoPoLiNi sú z veľkej časti z biobavlny alebo z tencelu. Preto sú priedušné, savé a príjemné na nosenie. Či sa už jedná o prírodné alebo umelé vlákno, všetky používané materiály sú testované na stopercentnú znášanlivosť kože. V závislosti na modeli je použitá bavlna, lyocel (tencel), froté, bavlnený flanel alebo bavlnené pletené froté z biologického poľnohospodárstva. Ale použíté sú aj umelé vlákna, pokiaľ umožňujú dosiahnuť lepšie výsledky (predovšetkým v sacom jadre a na vrchné nohavičky). Ako sacie jadro slúži buď bavlna alebo polyester/viskóza (ktorý nasaje 10-násobok svojej váhy a pomerne rýchlo schne).
Horné nohavičky sú vyrábané z mäkkého polyesteru s priedušnou polyuretanovou vrstvou, sú veľmi odolné a jednoduché na údržbu. Najvyššiu priedušnosť poskytujú antibakteriálne nohavičky zo 100 %– nej strižnej vlny, ktorých vysoký obsah lanolínu zaisťuje výbornú ochranu pred vlhkosťou.

Ako je to s nepríjemnými zápachmi? Nie sú tieto plienky príliš „cítiť“?

Pri používaní jednorazových plienok budete mať stále pociť, že „niečo“ cítite, pretože už pri zachytení malého množstva moču začínajú pracovať látky, ktoré ho majú absorbovať. Nohavičkové plienky Popolini sú z čistej bavlny/biobavlny, preto sú „cítiť“ iba po stolici. Vďaka vrchným nohavičkám to však nie je prenikavé a väčšinou budete musieť dieťa rozbaliť, aby ste sa o obsahu plienky mohli presvedčiť.
Špinavé plienky dávajte do uzatvárateľného vedierka, ktoré neprepustí zápachy (bez pridania vody a bez "obsahu"). Ak by ste mali aj napriek tomu pocit, že plienky cítite, nakvapkajte na vedierko pár kvapiek čajovníkového oleja.

Aké plienky pre aké dieťa?

Všetky typy plienky UltraFit, OneSize a Panda sú jednoveľkostné a rastú spolu s Vaším dieťaťom od narodenia až po dobu, keď už chodí samo na nočník. Plienky UltraFit sú s praktickými suchými zipsami a patentkami na nastavenie potrebnej veľkosti. U OneSize sa veľkosť nastavuje len správnym založením plienky a upevnením pomocou patentiek. Panda je jednoduchá obojstranná plienka so suchým zipsom, ktorý nevyžaduje žiadnu starostlivosť.
EasyFix predstavuje nohavičkovú plienku a nohavičky v jednom - tvar sa optimálne prispôsobí dieťaťu. Potrebujete z nej však aspoň dve veľkosti, preto tieto plienky odporúčame predovšetkým tým, ktorí kladú dôraz na pohodlie, alebo plánujú viac detí.
 
Náš tip: vyskúšajte EasyFix na cesty. Pri krátkodobých pobytoch sa tak opäť vyhnete jednorazovým plienkam.

Koľko plienok PoPoLiNi vlastne potrebujeme?

Presné množstvo plienok závisí od toho, ako často budete prať, ako intenzívne odstreďovať a aká je vlhkosť a teplota miestnosti, v ktorej plienky sušíte. Naše odporúčanie (18-20 kusov nohavičkových plienok a 2-3 vrchných nohavičiek patričnej veľkosti) vychádza z úvahy, že v domácnosti sa bude prať každý tretí deň na 60°C a dieťa je 5-6 krát denne prebaľované (v prvých týždňoch sa prebaľuje častejšie, takže treba prať každý druhý, alebo aj každý deň).

Ako dlho trvá prebaľovanie s PoPoLiNi?

Prebaľovanie s PoPoLiNi nie je takmer o nič náročnejšie, ako s jednorazovými plienkami. Priložiť nohavičkovú plienku (podľa Vášho rozhodnutia aj so separačnou plienkou) – pretiahnuť horné nohavičky – hotovo. A pokiaľ máte plienky EasyFix alebo EasyFix Pocket, tak žiadne horné nohavičky nepotrebujete.
Mimochodom: Prebaľovanie je predsa niečo viac než len rýchle očistenie Vášho dieťaťa. Využite tieto chvíľky pre seba a Vaše dieťa. Venujte mu celú svoju pozornosť a náklonnosť, prebaľte ho jemne a v kľude. Nedávajte mu pri prebaľovaní žiadne hračky, ktoré by odvádzali jeho pozornosť. Hovorte s ním a udržujte očami kontakt. Rozprávajte mu, čo práve robíte a už čoskoro Vám bude pri prebaľovaní rado pomáhať.

Ako dlho sa môžu PoPoLiNi používať?

Pri správnej starostlivosti výrobca zaručuje životnosť 200 praní. Pokiaľ máte 20 plienok UltraFit alebo OneSize, vystačí Vám na to na 2,5-3 roky, čiže do doby, kým Vaše dieťa už chodí na nočník. Po 200 praniach vykazujú plienky už isté stopy použitia, takže sú pre druhé dieťa použiteľné už len čiastočne (zhruba z 30 %). Pokiaľ máte v pláne využiť plienky i pre druhé dieťa a kladiete dôraz na pohodlie, odporúčame zaobstarať si plienky EasyFix. Keďže u týchto plienok meníte veľkosť pri dosiahnutí váhy 8-9 kg, znamená to, že nie sú tak často nosené a ani prané.

PoPoLiNi aj na cesty?

Samozrejme možno PoPoLiNi používať aj na cestách. Separačnú plienku s obsahom vyhodíte do odpadu a dieťa prebalíte rovnako ako doma. Použitú plienku uschováte vo vrecku, ktoré neprepustí vlhkosť ani pachy. Pokiaľ na dovolenke nemáte možnosť prať, odporúčame aj my použiť radšej jednorazové plienky.

Môžem prestúpiť na PoPoLiNi aj neskôr?

Ano, pre PoPoLiNi sa môžete rozhodnúť počas celej doby prebaľovania, avšak čím skôr, tým lepšie. Radi Vám pri výbere poradíme. 

Ako dlho bude trvať, kým sa dieťa odučí od plienok?

Na rozdiel od jednorazoviek, si pri používaní látkových plienok bude dieťa skorej uvedomovať rozdiel medzi suchom a vlhkom. Je už dávno dokázané, že deti prebaľované do látkových plienok si na nočník zvykajú podstatne skôr.

Je toto plienkové balenie dieťaťu nepríjemné?

Mnohým dospelým môžu naše plienky pripadať objemné, predovšetkým u novorodenca. Ale bábätká s tým nemajú žiadny problém. Naopak. Široké abdukčné balenie je pre dieťa veľmi dobré a prospešné pre vývoj zdravých bedrových kĺbov. Široké postavenie nožičiek je pre deti do jedného roku prirodzené, pretože len tak sa môžu vyvinúť zdravé kĺby, ktoré sú pri narodení iba chrupavkovité.

Ako často je nutné dieťa prebaľovať?

Kojenec močí aj dvadsaťkrát denne, takže je takmer nemožné, mať ho stále v suchu. Znamená to, že prebaľujete svoje dieťa tak často, ako je to len možné, prinajmenšom každé tri-štyri hodiny. Pozorujte ako často a kedy močí (pri prerezávaní zúbkov, keď prespí celú noc, veľa pije atď.) a prispôsobte tomu počet prebaľovaní. V noci používajte do plienok aj vložku, aby ste zvýšili savosť. Asi od tretieho mesiaca budete potrebovať saciu vložku i cez deň a u starších detí v noci často aj dve. 

Čo treba robiť pri zapareninách?

Takmer každé dieťa trpí raz za čas zapareninami. Mnohí to žiaľ zdôvodňujú mokrými plienkami, aj keď príčiny treba hľadať aj inde (napr. strava, prací prostriedok...) Žiadny osvedčený recept neexistuje. Dobré a rozumné sú krémy/masti na prírodnej báze, suché vložky, vložky z buretového hodvábu a hlavne vzduch. Veľmi dobré skúsenosti máme s našou liečivou vlnou. Prírodný vlnený tuk (lanolín) pôsobí hojivo, vytvára vzdušný vankúš a jemné vlnené vlákna podporujú prekrvenie, čím sú odvádzané škodlivé látky.                                                                                                                                                                                                

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár